Tinkamas čiužinio kietumas - viena iš svarbiausių savybių renkantis naują čiužinį.
Rinkdamiesi čiužinį, turime pasirinkti mums labiausiai tinkantį kietumą. Čiužinio užduotis - suteikti tinkamą atramą stuburui ir visam kūnui miegant. Kietumo jausmas yra glaudžiai susijęs su vartotojo svoriu. Todėl čiužinių gamintojai įvedė kietumo laipsnius nurodančius simbolius, kurių dėka mums lengviau nustatyti, kuris čiužinys mums bus tinkamas. Čiužinio kietumas klasifikuotas naudojant keturių lygių H (kietumo) skalę. Čiužinys, pažymėtas simboliu H1, reiškia minkštą čiužinį, H2 vidutiniškai minkštą, H3 vidutinio kietumo, H4 kietą.
Čiužinio kietumas rekomenduojamas pagal vartotojo svorį:
- čiužinys su H1 kietumu yra skirtas asmeniui iki 60 kg;
- H2 nuo 50 kg iki 80 kg;
- H3 nuo 70 kg iki 110 kg;
- H4 virš 100 kg;
Čiužinio kietumas, mūsų sveikata ir komfortas
Neabejotina, kad miego kokybė priklauso nuo čiužinio kietumo. Ieškodami tinkamo kietumo, turime atsižvelgti ne tik į savo svorį, bet ir į individualius poreikius. Tinkamai parinktas čiužinys palaikys mūsų stuburą, užtikrindamas jam stabilią atramą; tai taip pat leis atpalaiduoti įsitempusius raumenis.
Kietas ar minkštas čiužinys?
Daugybė mitų kilo dėl tinkamo čiužinio pasirinkimo. Dar neseniai buvo tikima, kad kuo kietesnis čiužinys, tuo geresni jo techniniai parametrai. Šiandien mes žinome, kad pasirinkdami konkretų H1 arba H2 čiužinio kietumą, pirmiausia turime jį pritaikyti pagal savo svorį. Per minkštų čiužinių atveju sunkesni žmonės sugrius, o kieti čiužiniai nesuteiks komforto lengvesniems žmonėms. Taip pat yra tezė, kad čiužinys turėtų būti parenkamas atsižvelgiant į padėtį, kurią užimame miegodami. Žmonės, užmigę ant šonų, turėtų turėti minkštesnius čiužinius, kad pečiai ir klubai galėtų nugrimzti į jo struktūrą. Ieškodami tobulo čiužinio įsitikinkite, kad miegant ant nugaros stuburas per daug nesilenkia.
Čiužinio kietumas H1
Lengvesniems žmonėms verta rinktis H1 čiužinio kietumą. Minkštas čiužinys suteiks komfortą žmonėms, turintiems mažą kūno svorį, tuo pačiu užtikrinant jiems tinkamą stuburo ir pečių atramą. H1 čiužinio kietumas nerekomenduojamas sunkesniems nei 60 kg žmonėms, nes jų atveju čiužinys neatlaikys kūno svorio ir subliukš.
Čiužinio kietumas H2 ir H3
H2 ir H3 čiužinio kietumas laikomas universaliu, dažniausiai pasirenkamu. Tokių čiužinių atveju stuburas yra tinkamai atremtas, o čiužinio konstrukcijos švelniai apgaubia kūną.
Čiužinio kietumas H4
H4 čiužinio kietumas yra skirtas žmonėms, kurių svoris viršija 100 kg. Čiužinys sukonstruotas taip, kad galėtų tolygiai atremti stuburą ir tuo pačiu suteikti komfortą. Lengvesniems žmonėms H4 čiužinio kietumas nerekomenduojamas - čiužinio parametrai privers vartotoją jaudintis, nerandant tinkamos miego padėties.
Dvipusiai čiužiniai - ką verta apie juos žinoti?
Įdomus sprendimas reikliems žmonėms yra dvipusiai čiužiniai su vasaros ir žiemos puse. Priklausomai nuo sezono ar poreikių, galime naudoti kietąją arba vidutinio kietumo pusę. Sukūrus dviejų rūšių kietumą, čiužinio viduje yra naudojami skirtingi sluoksniai. Dvipusių čiužinių atveju vidutinio kietumo pusė (žiema) leidžia apgaubti kūną, suteikti jam šiluminę apsaugą ir komfortą. Vasaros pusė yra kietesnė - tai skatina geresnę oro cirkuliaciją ir viso kūno vėdinimą.
Čiužinio sudėtis
Čiužinio kietumui pirmiausia turi įtakos vidinės struktūros. Šiuo metu dažniausiai naudojamos spyruoklės, porolonas ir lateksas. Kuo skiriasi atskiros medžiagos ir kaip jos gali paveikti miego kokybę? Porolono čiužiniai yra vienas iš mažiausiai komplikuotų, tačiau tuo pačiu populiariausių pasirinkimų. Naudojamų putų įvairovė leidžia pasiekti tikrai tobulus techninius parametrus ir tobulą čiužinio kietumą. Jų atveju klasikines poliuretano putas palaiko šiuolaikinės labai elastingos arba termoelastinės putos - pastarosios, veikiamos kūno šilumos, minkština ir puikiai apgaubia kūną. Vienas įdomiausių sprendimų yra latekso putos - jos sukurtos kaip sintetinio latekso ir natūralaus gumos medžio derinys. Latekso privalumas yra aukštas elastingumas, kurio dėka čiužinys puikiai prisitaiko prie kūno formos. Porėta latekso putų struktūra teigiamai veikia miego higieną - dėl daugybės angų galima geriau vėdinti tiek čiužinio vidų, tiek vartotojo odą. Mūsų pasiūlyme taip pat yra modernūs kišeniniai čiužiniai su spyruoklėmis, kurios nėra sujungtos vienos su kitomis. Kiekviena spyruoklė dedama į atskirą maišelį, kuris prisideda prie tylesnio čiužinio veikimo. Kišeninio čiužinio struktūra suteikia daug atramos taškų, o tai reiškia vartotojo patogumą ir čiužinio tvirtumą.
Tobulas čiužinys
Ieškodami tobulo čiužinio, turėtume atsižvelgti į keletą veiksnių - čiužinio kietumas yra vienas iš jų. Be pasirinkimo tarp H1-H4 kietumo, nepamirškite apie čiužinio užpildymo tipą, jo struktūrą ir pritaikymą pagal mūsų individualius poreikius.